Recepty KULAU

Na našich stránkach vám okrem našich skvelých kokosových produktov budeme prinášať pravidelne aj rôzne články, zaujímavosti a samozrejme recepty. Keďže pre nás nie je KULAU len biznis, ale hlavne životný štýl a filozofia, tak naše "jedalníčky" a "nápojníčky" obsahujú hlavne kokosové produkty a veľmi veľa konvenčných potravín sme vymenili práve za tie kokosové. Môžu sa nájsť ľudia, ktorým chuť kokosu nie je príjemná, ale veríme, že vás "kokosuchtivých" oslovíme čo najviac a ukážeme vám aj iné alternatívy jedál a nápojov aké poznáte z klasických reklám a hypermarketov.

Našou víziou je okrem iného aj to, aby sme ľuďom predstavili iné a hlavne zdravšie varianty (aj klasických jedál). Tiež sme len ľudia a sme zvyknutí na určité chute, ktoré sa v nás počas doterajšieho života vytvorili a keď sme objavili kokosové produkty, tak sme zistili, že aj tie najtypickejšie jedlá sa dajú robiť zdravo (napr. bez zvyšovania LDL cholesterolu) a hlavne chutne.

Nie sme nadšený z toho, že sa na Slovensku predávajú tak nekvalitné potraviny a hlavne, že sa tak nekvalitne pripravujú. Treba si uvedomiť, že niektoré zaužívané metódy, postupy a recepty sa zdokonalili a odhalili sa v nich počas danej doby rôzne chyby a nedostatky (hlavne zdraviu škodlivé). Veľkým problémom je akceptácia spotrebiteľa a jeho neustála podpora dovážania nekvalitných potravín a ich prípravy (napr. veľké množstvo reštaurácií, školských jedálni a pod.).

Nejdeme ľudí rozdeľovať na mäsožravých, vegetariánov, vegánov a pod., ale na tých, ktorý si jedlo pripravia zdravšie (a vo väčšine prípadoch aj chutnejšie) a na tých, ktorý si pripravia jedlo nezdravo (väčšinou konvenčne / tradične).

Keďže sme tím mladých ľudí, ktorý majú taktiež radi zábavu, dobrú hudbu a skvelé drinky, tak si tieto vylepšujeme a obohacujeme našou obľúbenou chuťou kokosu a výrobkov z neho (nie doteraz známe ochucovadlá). Veľmi radi sa s vami podelíme o tieto nápady a recepty a budeme čerpať inšpiráciu aj od vás.

Viac sa budeme rozpisovať v konkrétnych článkoch a receptoch a už teraz sa tešíme na vás milé čitateľky a milí čitatelia.

 

Váš KULAU Team


Kontakt

KULAU Slovensko

Bosáková 7/38
851 04 Bratislava
Slovenská Republika


+421 908 841 438


Novinky zo sveta kokosov

04.04.2015 13:36

Vieš aký je rozdiel medzi kokosovým mliekom a kokosovou vodou?

Pred nedávnom vyšiel ďalší zo série rozhovorov s našim "vedúckom" - tento krát o kokosovej vode. Tropická pochúťka z mladých kokosov, ktorú si obľubuje čoraz viac slovákov, si v nasledujúcom článku na blogu fitshaker.sk rozoberieme trošku viac podrobnejšie:   Myslíš, že prírodný športový nápoj...

Celý článok

—————