Ako sa pripraviť na senzuálnu masáž

Senzuálne masáže sú obľúbené procedúry, ktoré muži vyhľadávajú ako výpomoc od stresu, na posilnenie vlastného sebavedomia, zlepšenie osobnej pohody, uvoľnenie napätia a dosiahnutie blaženej rozkoše. Je to veľmi vyhľadávaný liečebný proces, s ktorým tiež lepšie nachádzate cestu k vlastnému ja, posilňujete sebavedomie, upevňujete duševné zdravie a zaháňate chmúry a depresie. V súčasnom hektickom a drsnom svete je to jeden z mála procesov, s ktorými je možné dobre zvládať každodenné všedné starosti a povinnosti. Na senzuálnu masáž by ste sa však tiež mali dobre pripraviť.

senzuálna masáž

Vyspite sa na to – v prvom rade by ste mali pred masážnym výkonom dobre spať, respektíve by ste mali byť už vyspalí a oddýchnutí. Doprajte si spánok najlepšie bez počítača, televízie a mobilu, všetko vypnite a nezabudnite tiež zhasnúť všetky svetlá. Spite v dokonale zatemnenej miestnosti s čerstvým vzduchom (vetrajte), a v úplnej tichosti.

lávové kamene

Radšej bez mäsa – pred masážou by ste mali byť najedení, ale len ľahkým pokrmom. Najlepšie rastlinného charakteru, bez mäsa a bez mliečnych výrobkov. Vegetariáni a vegáni budú senzuálne masáže vnímať citlivejšie a intenzívnejšie.

Alkohol v žiadnom prípade – na posilnenie a na guráž pohár alkoholu? Tak to ani náhodou! Na alkohol zabudnite, rovnako tak na drogy. Negatívne pôsobenie týchto látok je dokázané nielen pri masáži a navyše riskujete, že budete z masážneho salónu vykázaní.

Opatrne aj s kofeínom – ani kofeín nie je príliš vhodný, a viete prečo? Pretože zosilňuje tvorbu stresových hormónov, a vy sa naopak potrebujete upokojiť. Namiesto kofeínu odporúčame minerálku s obsahom horčíka a ovocnej šťavy bez cukru a konzervantov, najlepšie z čerstvého ovocia.

Urobte si voľno aj po masáži – ak si chcete masáž užiť až do špiku kostí, doprajte si voľno aj po masáži, v ideálnom prípade celý ďalší deň, ak je masáž vykonávaná popoludní či navečer.