Letné trendy na rok 2024

Leto je ako stvorené na ľahké a vzdušné oblečenie, v ktorom sa cítime pohodlne. Prírodné materiály ako ľan alebo bavlna sú priedušné a pokožka v nich dýcha aj v horúčavách. Je to dôležité aby sme sa cítili príjemne a nepotili sa ešte aj v nesprávnom odeve. 

Na lete je najlepšie, že odhodíme ťažké kabáty a šály a stačia nám tenké materiály a jednoduché kúsky. Sukne či šaty sú ideálne do tropických horúčav a celkovo v letnom období. Máte radšej nohavice ako sukne? Potom sú tu šortky alebo obľúbené skorty, čo sú niečo medzi šortkami a sukňou. Tento rok sa vracajú do módy mini dĺžky…a to minisukne ale aj mini šaty a všetko mini je IN! Samozrejme, najlepšie budú sedieť štíhlym a vyšším postavám, ktorým budú opticky ešte viac predlžovať nohy. 

žena

Ak nie ste vyššieho vzrastu, aj midi dĺžka vám môže pekne sedieť. Nebojte sa dĺžky po lýtka, lebo ozaj vie polichotiť aj nižšej postave, závisí od strihu šiat. 

Napokon pleteniny búd hitom aj tento rok – a to na všetkom! Od plážových šiat až po topy, blúzky alebo shopper tašky. Takým kúskom nešliapnete vedľa, ak si ho zadovážite. Počas slnečných dní nezabudnime ani na obľúbené doplnky, a to slnečné okuliare, šaty alebo moderné klobúky. Tak ako je leto živé a nespútané, taký by mohol byť aj váš šatník. Nebojíme sa experimentov s farbami, kombinujeme a skúšame. Kto preferuje klasiku, biela alebo béžová farba bude na leto ideálna. Tieto dva odtiene sa znesú aj medzi sebou a dokážu vyskladať kapsulový šatník.

leto plaž

A čo obuv a vhodné topánky? Sandále z juty alebo sandálky na platforme? Obe budú stále v kurze a záleží od outfitu, ako sa nakombinujú. Také gladiátorky pôjdu dobre k riifľovým šortkám, zatiaľ čo plátené tenisky zladíme doslova do každého outfitu. Šľapky sa stali akousi súčasťou k denným lookom a už aj k večerným, je ich na trhu taký široký výber, že si je sotva možné vybrať. Prepletaný vzor alebo inšpirácie od dizajnérov, aj to sa bude toto leto nosiť.