S virtuálnym sídlom sa šetria náklady

Nie v prípade každého podnikateľa je nevyhnutné vlastniť kancelárske priestory. V skutočnosti existuje veľa podnikateľských odvetví, ktoré prakticky nie sú viazané na fyzické vlastnenie kancelárie. A toto je výhoda, ktorá sa dá využiť, dajú sa na tom šetriť náklady, pretože prenájom kancelárie stojí niekedy aj 300 eur mesačne. A nie každý podnikateľ je na túto potrebu viazaný, miesto toho môže využívať radšej oveľa lacnejšie virtualne sidlo. A to najmä v dnešnej dobe, kedy je v móde mobilita a flexibilita.

Žena s notebookom

S virtuálnym sídlom si za malý mesačný poplatok kupujete lukratívnu adresu s administratívnymi službami.

Táto možnosť je v súčasnosti vyhľadávaná mnohými podnikateľmi, ktorí síce musia pri zápise svojej firmy do OR SR zaregistrovať nejaké sídlo, ale v skutočnosti nepotrebujú obývať kancelárske priestory. Sú to napríklad prevádzkovatelia eshopov, programátori a copywriteri na voľnej nohe, poskytovatelia remeselných a stavebných prác, jednoosobové eseročky apod. Prevažne menšie firmy alebo začínajúce start-upy. Alebo podnikatelia, ktorí trávia veľa času v zahraničí a skrátka všetci tí, ktorých podnikanie nie je viazané na kancelárske priestory.

V prípade virtuálneho sídla si neprenajímate priestory, ale oficiálnu adresu pre vašu firmu s poštovou schránkou.

Ale tým to nekončí. Ako odznelo, spolu s virtuálnym sídlom si kupujete aj korešpondenčné a administratívne služby. Na konkrétnej adrese sídli sekretariát, ktorý bude preberať, uskladňovať, preposielať, skenovať a posielať vám firemnú poštu. O každej prijatej pošte vám príde včas notifikácia a preskenovaná pošta vám príde na email.

Virtuálna spolupráca

S lukratívnou adresou (napríklad v centre Bratislavy) firma získava prestíž a robí dobrý dojem na obchodných partnerov. S virtuálnym sídlom navyše firma získava anonymitu a prakticky sa zbaví aj možnosti kontroly zo strany daňovej kontroly a štátnych orgánov. S touto virtuálnou kanceláriou sa tiež prehľadne oddelí obchodný život od toho súkromného.