Prečo sa oplatí mať virtuálne sídlo?

Ak ste začínajúcim podnikateľom je pravdepodobné, že zo začiatku asi nebudete mať dostatok finančných prostriedkov na to, aby ste si zakúpili nejakú vlastnú nehnuteľnosť, ktorá by slúžila ako sídlo pre vašu spoločnosť. Z toho dôvodu podnikatelia zapisujú ako sídlo spoločnosti svoju vlastnú adresu alebo často využívajú prenájom obchodných priestorov, ktorý však môže byť pre nich rovnako finančne náročný ako keby kupovali nejaký objekt.

virtuálna asistentka

Preto sa pre nich skôr oplatí využiť možnosť služby virtuálneho sídla Ezmluva, ktorá funguje na princípe zriadenia reálnej adresy, avšak podnikateľ túto adresu nevlastní ani na nej neplatí vysoký a zbytočne drahý nájom. Takýmto štýlom môžu mať spoločnosti lepšiu adresu hocikde napríklad vo väčších mestách, pričom ušetria na nákladoch za prenájom. Služba virtuálneho sídla, ale nie je úplne zadarmo, platí sa za ňu niekoľko desiatok eur mesačne, čo sa však určite oplatí viac oproti drahým nájmom.

virtuálne sídlo

Lepšia adresa, aj keď virtuálna, môže taktiež pomôcť celkovému imidžu vašej spoločnosti, než keby máte adresu v malej neznámej obci. Pokiaľ sa obávate z výberu vzdialenej adresy virtuálneho sídla, kvôli nutnosti vybaviť nejakú vzniknuté problémy, kvôli ktorým by ste museli dochádzať stovky kilometrov, nemusíte si robiť starosti. Firmy, ktoré sa zaoberajú ponúkaním služieb virtuálneho sídla veľmi často v rámci využitia adresy ponúkajú aj ďalšie doplnkové služby. Medzi tieto dodatočné služby zväčša patrí práve vybavovanie rôznych problémov asistentom, ktorý sa nachádza priamo na adrese alebo preberanie a preposielanie došlej pošty či iných dokumentov. Taktiež sa môže stať, že síce máte virtuálne sídlo, ale budete občas potrebovať využiť kancelárske priestory alebo zrealizovať stretnutie s obchodnými partnermi. Preto virtuálne sídla mávajú aj reálne kancelárie, zasadačky a iné konferenčné miestnosti, do ktorých môžete prísť a „požičať“ si ich v prípade, že to bude potrebné.