Zažite benátsky karneval

Ak hľadáte príjemné odreagovanie sa v dlhej zime, ktorá práve panuje, vyrazte si za zážitkami do neďalekých Benátok. Dostanete sa tu letecky z Viedne či Budapešti, autom (okolo 660 km od Bratislavy) či autobusom, nakoľko veľa cestovných kancelárií sem organizuje poznávacie zájazdy.
Benátky, či po taliansky Venezia je prekrásne mesto, ktoré sa nachádza na severe Talianska, v regióne Veneto. Mesto sa nachádza v lagúne na Jadranskom mori. Mesto má približne 265 000 obyvateľov, z toho 55 000 obyvateľov žije v historickej časti Benátok.maska v Benátkach.jpg
 Celé mesto je postavené na vode, a celá doprava sa tu odohráva na loďkách, pričom tu vôbec  nepremávajú žiadne autá. Najznámejším dopravným prostriedkom sú gondoly. Práve gondoly sú zaujímavosťou, ktorú radi využívajú turisti. Na gondolách sa plavíte s gondolierom v typickom modro- bielom pásikavom tričku, pričom niektorí z nich vám pri plavbe radi aj zaspievajú. Aj keď sa nejedná o práve najlacnejšiu atrakciu, keďže plavba na gondole stojí okolo sto eur, určite je to zaujímavý zážitok, ktorý si zapamätáte navždy.
V meste nájdete nádherné historické pamiatky, krásne stavby, nespočetne veľa mostov, sochy a múzeá. Niektoré domy sú však navlhnuté, nakoľko sa nachádzajú vo vode, napriek tomu im to pridáva tú charakteristickú benátsku atmosféru. výhľad na mesto a gondoly.jpgZ pamiatok, ktoré treba určite vidieť treba spomenúť Námestie sv. Marka, ktoré je hlavným kultúrnym a spoločenským centrom. Okrem toho sa tu nachádzajú sa tu významné stavby ako Dóžov palác, Bazilika sv. Marka, kostol Santa Maria della Salute, množstvo mostov. Najkrajší a najvýznamnejší je most Rialto. Taktiež je tu veľa múzeí a galérií. Ak chcete zažiť niečo skutočne výnimočné, vyberte sa  do mesta v období karnevalu, kedy sú ulice preplnené prekrásnymi historickými maskami. Mesto je zaplavené množstvom masiek avšak aj množstvom turistov. Dátum jeho konania je zakaždým iný, pretože začína vždy 10 dní pred Popolcovou stredou a je tak posledným veselím pred veľkonočným pôstom, rovnako ako náše fašiangy.