Virtuálna adresa

Máte v pláne do budúcna rozbehnúť vlastné podnikanie, ale odrádza vás, že budete musieť pravidelne vyhadzovať veľké peniaze za prenájom priestorov, energie, a tak ďalej? Najmä začínajúcich, ale aj pokročilých podnikateľov a investorov trápi, že si myslia, že musia mať zabezpečené fyzické priestory pre svoje podnikanie. Ale, ak však svoju podnikateľskú činnosť môžete vykonávať odkiaľkoľvek a nepotrebujete nevyhnutne určité priestory, kancelárie, výrobné haly, a tak ďalej, zbytočne by ste sa trápili a platili vyššie náklady, na ktorých viete výrazne ušetriť.

podnikanie

Virtuálne sídlo je služba, ktorú využíva čoraz viac malých či stredných podnikov už aj na Slovensku. Predstavuje spôsob, ako udržať kontakt so zákazníkmi bez toho, aby ste museli vlastniť alebo prenajímať reálne priestory. Virtuálne sídlo alebo virtuálna adresa poskytuje komplexný balík služieb, vrátane riadenia a triedenia pošty, odosielanie dokumentov, kopírovanie, zakladanie, získavanie informácií o spoločnosti a vykonávanie iných činností, ktoré by inak boli potrebné na udržanie účasti v obchodnom prostredí. Okrem toho, virtuálne sídlo zaisťuje vašej spoločnosti aj istú prestíž v podobe veľmi lukratívnej adresy, ktorá je obľúbená a známa.

sídlo

Keď hovoríme, že ide o virtuálne sídlo, nepredstavujte si to ako nejakú vymyslenú adresu, ktorá v skutočnosti neexistuje. Virtuálne sídlo prevádzkujú a ponúkajú ako svoju službu rôzne väčšie spoločnosti, budovy, či inštitúcie, a to za veľmi nízky poplatok. V Obchodnom registri tak nemusíte mať ako sídlo spoločnosti zapísané váš trvalý pobyt, ale adresu iného sídla. Ušetríte tak na nákladoch a nič vám nebráni tomu, aby ste svoju činnosť presťahovali kedykoľvek a kdekoľvek bez nevyhnutných úkonov. Zároveň nemusíte očakávať časté návštevy daňových úradov a iných inštitúcií a zriadení.