Vedieť a poznať spôsoby ochrany pre tehotenstvom je dôležité hlavne pre mladých ľudí

Antikoncepcia: mýty a fakty privatportal.sk. Dnešná dostupnosť rozličných foriem antikoncepcie je oveľa lepšia ako to bolo pred niekoľkými desiatkami rokov, no predsa je veľa žien a dievčat ešte neinformovaných o tom, ako sa môžu chrániť pred nechceným otehotnením, ale aj pred prenosom pohlavných chorôb. Na školách je informácií málo, preto musia hľadať iné zdroje. Prvým omylom je názor, že s použitím kondómu je žena automaticky chránená pred otehotnením. Úlohou antikoncepcie je iba jeho riziko minimalizovať, podľa odborníkov je to na 98%. Pre lepšie znázornenie: spolu sa sexu oddáva okrem vás 99 párov, tak podľa vedcov budú dva páry z vás neskôr riešiť tehotenstvo. Užívanie hormonálnej antikoncepcie vo forme tabliet vás ochráni na 99%, takže žiadna forma nie je úspešná na 100%.

Láska je fajn, ale ochrana je istota

Primárnou úlohou hormonálnej antikoncepcie je ochrániť ženu pred nechceným tehotenstvom, ale neochráni ju pred pohlavnými chorobami. Naopak, v tomto má navrch kondóm, ten vás môže ochrániť pred nakazením počas sexu, preto je dôležité myslieť na to, ak partnerku dobre nepoznáte alebo využívate erotické služby.

Používanie dvoch kondómov naraz je tiež riadna hlúposť, lebo pri akte sa môžu stiahnuť oba naraz, a to by mohla byť tragédia. Trh ponúka aj kondómy z hrubšej gumy, tie sú však určené pre mužov, ktorí zvyknú predčasne ejakulovať, nie pred ochranou pred tehotenstvom. Muža trocha spomalia a zážitok zo sexu tak bude oveľa hlbší.

Informácie treba hľadať kde sa dá

Najpoužívanejšie sú kondómy a za nimi nasleduje hormonálna antikoncepcia, ktorú treba užívať pravidelne a nevynechať žiadnu dávku. Okrem týchto možností existuje pre ženu ešte ochrana formou špeciálnych teliesok, ktoré gynekológ zavedie žene do pošvy či do maternice, pesary, s dlhodobou ochranou. Antikoncepčné náplasti sú tiež jednou z alternatív ako sa chrániť pre otehotnením, pôsobia na hormonálnej úrovni. Prerušovaná súlož je tiež jednou z foriem, ktorá sa používa, výpočet plodných dní ženy alebo sexuálna abstinencia, no najradikálnejšie riešenie je sterilizácia, potom už môžete povoliť uzdu pri každom erotickom zážitku.