Rolety či žalúzie na terasu

Koľko krát ste sa postavili a odišli zo svojej terasy či balkóna, pretože priamo na vás svietilo slnko, otravoval vás hmyz, sedenie vám znepríjemňoval vietor ci susedia sedeli hneď vedľa vás a vy ste nemali žiadne súkromie? Pri balkónoch a terasách je samozrejmosťou, že vonkajšie podmienky ovplyvňujú naše posedenie. To však nemusí byť dôvod na to, aby ste svoju terasu prestali využívať naplno. Stačí jednoduché riešenie v podobe tienenia. Tienenie na terasu či balkón je v dnešnej dobe viac ako populárne. Zabezpečí vám dokonalé súkromie, ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ale tiež ochráni vás majetok na balkóne či terase v prípade silného vetra.

rolety

Akú podobu môže mať tienenie na terasu? Najčastejšie si ľudia zvolia textilné rolety. Ide o rýchly a lacný spôsob ako zatieniť svoju terasu. Textilné rolety sú účinne najmä proti slnku či hmyzu. Sú polopriehľadné, takže vám na terasu prepúšťajú aj svetlo, čo je veľkou výhodou. Textilné rolety majú veľmi dobrú funkciu v prípade tienenia pred slnkom, ak však bývate v oblasti so silnými poveternostnými podmienkami, zvoľte si ako tienenie hliníkové vonkajšie žalúzie. Hliník je veľmi kvalitný a odolný materiál a hliníkové žalúzie vašu terasu ochránia aj pred silným vetrom.

vonkajšie žalúzie

Ovládanie vonkajších roliet

Rolety a žalúzie samozrejme nie sú stiahnuté na stálo a používať ich môžete iba v čase kedy to potrebujete. Keď tienenie nebudete potrebovať, žalúzie jednoducho vytiahnete hore. A to aj pomocou diaľkového ovládača. Môžete sedieť a z diaľky ovládať svoje rolety. Výhody zatienenia terasy a balkóna je mnoho. V dnešnej dobe si môžete vybrať rôzny dizajn a prispôsobiť vzhľad roliet aj svojej nehnuteľnosti. Tienenie tak bude vyzerať na vašom dome či byte prirodzene. Navštívte aj vy internetovú stránku screenoverolety.sk a dozviete sa o možnosti zatienenia terasy a balkóna pomocou roliet a žalúzií oveľa viac.