Jedna jediná výhoda rovnej strechy, ktorá vás presvedčil o tom, že by ste ju mali mať

Rovné strechy sa vyskytujú na rodinných domoch len zriedka, skôr ich vidíme na panelákových domoch, avšak, rovna strecha má svoje výhody, a medzi výhodami aj jednu najväčšiu, ktorá vás určite presvedčí o tom, že si na svoj vysnený dom dáte práve rovnú strechu. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo predpokladáme, že sa začnú rovné strechy objavovať pri stavbách rodinných domov čoraz viac.

rovná střecha

Neobjavili sme Ameriku, ale ušetríme vám peniaze

Rovné strechy nie sú žiadnou novinkou, sú na trhu už dosť dlho, avšak, predpokladá sa, že svoj vrchol obľúbenosti ešte len dosiahnu, a to už pravdepodobne v krátkej dobe. Rovná strecha je totižto oproti klasickej streche lacnejšiu variantov, pritom funkčnosťou sú na tom veľmi podobne, dokonca na rovnej streche si viete časom vybudovať aj zelenú strechu, ktorá sa dostáva do povedomia ľudí čoraz viac. Rovná strecha je lacnejšou variantou, pretože je menej náročná na výrobu a na realizáciu oproti iným druhom striech a práve preto je potrebných menej finančných prostriedkov na ich spracovanie. Plochá strecha sa vyrába z rôznych materiálov a v rôznych farebných prevedeniach, teda škála na výber je rôznorodá a viete si ju prispôsobiť akémukoľvek rodinnému domu. Rovná strecha je vhodná na bungalov, ale aj na poschodové rodinné domy, takže nejaké obmedzenia pri stavbe rovnej strechy nie sú, samozrejme je potrebné dodržať postupy a takisto aj nejaké stavebné činnosti dodržať, tie sa od stavby šikmej strechy alebo iného druhu strechy líšia.

břidlice

Rovná strecha je strechou budúcnosti

Prečo si teda myslíme, že rovná strecha je strechou budúcnosti? Odpoveď je jednoduchá, myslíme si to preto, že zvyšujúce náklady na stavby rodinných domov nútia budúcich stavebníkov rozmýšľať nad tým, ako znížiť náklady na stavbu rodinného domu a ako stlačiť celkovú cenu za rodinný dom na nižšiu a práve v tom im pomôžu rovné strechy. Okrem toho idú do popredia ekologické riešenia rodinných domov, už nový zákon, ktorý je v platnosti od roku 2021 sprísnil opatrenia na stavby rodinných domov, a okrem toho sa ekologickejšie riešenia stávajú obľúbenejšími, čím idú do popredia aj zelené strechy, ktoré je možné realizovať len na rovných strechách. Ak sa chcete o rovných strechách dozvedieť viac, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://krytina.sk/.