Energetická náročnosť novostavby

Množstvo ľudí sa rozhodne práve pre stavbu rodinného domu, no častokrát sa počas výstavby vyskytnú aj nepríjemnosti, s ktorými stavitelia nepočítali. Už niekoľko rokov platí legislatíva, ktorá určuje, aby novostavby vykazovali čo najnižšiu energetickú náročnosť. Pokiaľ si chcete postaviť rodinný dom musíte počítať so zvýšenými úvodnými nákladmi na zabezpečenie moderných technológii. Podľa zákona musí váš rodinný dom spĺňať prísnu energetickú triedu A0. Možno si myslíte, že je to nedosiahnuteľné, no dnešné technológie nám ponúkajú možnosť zminimalizovať náklady na energetickú náročnosť našich rodinných domov.

energeticky certifikat

Pri výstavbe môžete použiť tepelné čerpadlo, vzduchotechniku či nainštalovať krb. Aj keď počiatočné náklady na kúpu či inštaláciu týchto moderných technológii sú vyššie ako v prípade bežného kúrenie či ohrevu vody, o niekoľko rokov používania sa vám tieto náklady vrátia v podobe znížených cien energií. Možno sa pýtate, ako vám môžu zistiť energetickú náročnosť vašej stavby. Pri kolaudácii musíte zdokladovať dokument, ktorý znázorňuje výpočet energetickej náročnosti celej nehnuteľnosti. Takýmto dokladom je energeticky certifikát.

energeticky certifikat

Bez vyhotoveného energetického certifikátu nedokážete váš dom skolaudovať a tým pádom nie je ani možné obývať. Úrady nebudete môcť oklamať a preto je vhodné, aby ste si certifikát dali vyhotoviť a energetickú triedu A0 skutočne dodržali. Okrem kolaudácie je v dnešnej dobe energetický certifikát potrebný aj pri predaji či prenájme nehnuteľnosti. Neviete na koho sa v prípade vyhotovenia energetického certifikátu obrátiť? Jednoznačne to musia byť odborníci, ktorí majú na to licenciu. Takýmito odborníkmi sú aj certifikáciabudovy.sk. Vyhotovia vám energetický certifikát na váš dom či byt už priebehu niekoľkých dní. Využite služby energetickej certifikácie budov ešte dnes.