Antigénové testy na zistenie ochorenia vírusom Covid-19

Covid-19, infekčné ochorenie, ktoré je vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2(Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2), bol prvý raz identifikovaný v decembri v roku 2019 v čínskom meste Wu-chan, pričom sa najčastejšie vyskytoval najmä u pacientov so závažnými respiračnými ochoreniami. Od tej doby sa vírus stihol rozšíriť do celého sveta a má tak na svedomí celosvetovú pandémiu. Zatvorené školy, práca cez home-office a nakupovanie v obchodoch s viacerými reštrikciami, toto aj mnoho iného so sebou na určitú dobu priniesla pandémia spôsobená v dôsledku celosvetového rozšírenia sa vírusu Covid-19. Ako je však možné, že sa vírus dokázal počas tak krátkeho trvania rozšíriť po celom svete? Vírus sa prenáša kvapôčkami sekrétu vylučovaného pri kašli, kýchaní alebo rozprávaní a ľudia, ktorí sú tak v úzkom kontakte s infikovanou osobou sa vystavujú vysokému riziku ochorenia týmto vírusom. Navyše u niektorých osôb môže prebiehať infekcia daným vírusom bezpríznakovo, čo znamená, že infikovaná osoba nemusí ani tušiť, že podlieha tomuto ochoreniu a môže ju tak šíriť medzi širokú verejnosť.

covid-19

V opačnom prípade však existuje niekoľko základných príznakov, vďaka ktorým vieme určiť, že osoba podlieha ochoreniu koronavírusom. Zaraďujeme sem najmä:

  • Kašeľ
  • Horúčku
  • Dýchavičnosť
  • Bolesť svalov a kĺbov
  • Únavu/ vyčerpanosť

test na covid-19

Bádate na sebe príznaky ochorenia koronavírusom, alebo máte podozrenie, že ste boli v blízkej dobe v kontakte s infikovanou osobou a chcete predísť postupnému šíreniu vírusu? Neriskujte a snažte sa predísť ďalšiemu šíreniu vírusu tak, že sa otestujete za pomoci antigénových testov určených na identifikovanie vírusu vo vašom tele. Pomocou týchto predajných antigénových testov sa môžete otestovať rýchlo, efektívne a dokážu odhaliť infekčné osoby aj bez príznakov. Jedná sa o kvalitné, certifikované a taktiež spoľahlivé testy, pri ktorých nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie a výsledky sú pri nich jasne viditeľné zväčša do 20 minút. Dbajte na zdravie seba a svojich blízkych a v prípade podozrenia sa otestujte antigénovým testom.