Zdravý životný štýl

Ak sa o svoje zdravie zaujímate tak určite viete, že prijímať správne množstvá vitamínov, bielkovín, tukov, ale aj sacharidov naše telo potrebuje. Vegánstvo a hlavne vegetariánstvo je teraz skôr moderný štýl propagovania mladých ľudí ako presvedčenie nejesť mäso. Ľudia s alergiami na potraviny nemajú na výber, pri vyberaní svojho smeru. Či už alergia na mlieko, mäso či pšenicu. Ale ak máte možnosť jesť všetky potraviny a chcete začať žiť zdravo, kvôli svojmu organizmu či váhe, vynechávanie základných zložiek potravy nie je šťastné riešenie. Človek je všežravec a vy urobíte najlepšie, keď budete jesť všetko ale s mierou. Ak ste však rozhodnutí začať žiť zdravšie stačí, ak začnete konzumovať nasledujúce potraviny.
 
vegan

Ovocné a zeleninové šťavy     Jeden pohár ovocnej a najmä zeleninovej šťavy vám dodá dostatok vitamínov na celý deň. Posilnia imunitu a vy budete oveľa odolnejší a zdravší. Ak chudnete, pripravte si šťavu, ktorá vás zasýti a zaraďte ju do svojho jedálnička na desiatu či olovrant. Ak nemáte čas si pripravovať takéto pokrmy doma, nekupujte ich v obchodných reťazcoch. Často krát sú osladené a v regáli stoja niekoľko týždňov. Po Slovensku sa nachádza už niekoľko predajni, kde vám ju pripravia čerstvú.
 
Strukoviny                               Aj keď chuťovo nie sú polievky ako fazuľová či šošovicová pre každého práve najchutnejšie, obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá je potrebná pre naše trávenie. Aspoň tri krát do týždňa by ste mali nejaký pokrm zo strukovín konzumovať.

mísy
 
Ryby                                       Čisté mäso je veľký zdroj bielkovín. Steak pripravovaný na grile je v našom jedálničku jedna z najlepších volieb. Aspoň jeden deň v týždni si ale mäso odpustite a nahraďte ho zdravou rybou. Losos či treska pripravená bez oleja v trúbe so zeleninovou oblohou je ta najlepšia voľba na zhodenie nadbytočných kíl. Ak nemáte čas konzerva s tuniakom je vždy rýchla voľba.