Zbavte sa neželaných hostí vo vašom dome

Každý z nás už zažil ten nepríjemný pocit, keď v dome zbadal pavúka, mravca či otravnú muchu. Niektorý z nás z toho majú panický strach. Mnoho ľudí trápi arachnofóbia, čiže strach z pavúkov alebo Akarofóbia / Skabiofóbia, strach všeobecne z každého hmyzu. Ak sa chcete takýmto potvorám vyhnúť a nestretnúť ich v dome, musíte dodržiavať zopár pravidiel.

moucha

Základom je čistota. Aspoň každý druhý deň utierajte prach a všetky nečistoty s dezinfekčnými prostriedkami. Dvakrát do týždňa zmývajte podlahu takisto s dezinfekčnými prostriedkami, no nezabúdajte na žiadne, ani len tie najmenšie škáry kde sa môže malý hmyz schovať. Vtedy ak budete zmývať podlahu, nezabúdajte aj na steny, v každom rohu na nás číha pavučina, preto je potrebné steny pravidelne vysávať alebo aspoň pozametať. Udržujte v čistote a hlavne v suchu aj vaše umývadlo, vaňu a okolie vane, kde často býva mokro. Vlhko je najlepším prostredím pre hmyz, hlavne pre takzvané rybenky, ktoré sú typické pre kúpeľne.

pavučina

Ak sa chcete zbaviť otravných múch alebo iného lietajúceho hmyzu, ktoré vám vždy prekĺznu do domu a všetko zašpinia svojim trusom, zadovážte si sieťky na každé okno, ktoré otvárate, taktiež aj na dvere, ak chodievate často von. Pomocou sieťok zabránite vleteniu otravných múch do domácnosti. Ak sa chcete zbaviť pavúkov, ktoré spôsobujú ľuďom najväčší strach, tak musíte v prvom rade omietať pavučinu po stenách ako sme už spomínali. Taktiež vedzte, že pavúkom sa najviac darí v dreve, ktoré má mnoho domov na svojej záhradke.

včela

Čiže ak kúrite drevom a svoje drevo máte uložené v blízkosti domu, pavúkov sa len tak ľahko nezbavíte. Ak nemáte problém s chemickými repelentmi, používajte ich a pravidelne svoj dom vystriekajte. Ak však nie ste zástancovia chemickým prostriedkov skúste do rozprašovača naliať čistú vodu zmiešanú s natrhanou mätou. Touto emulziou vystriekajte všetky rohy v dome a taktiež okolie svojho domu, vtedy sa počet pavúkov zníži.