Peniaze v našom rýchlom svete

Peniaze vládnu svetom, to vie asi každý z nás. Ale čo sa stane, keď pre človeka stratia peniaze úplne hodnotu? Možno sa pýtate, ako je to vôbec možné, aby pre nás peniaze nemali žiadnu hodnotu. Je to veľmi jednoduché. Nie pre každého na tomto svete sú peniaze to prvoradé k šťastiu. Mnoho ľudí nemalo to šťastie, aby riešili len takú povrchnú vec ako sú peniaze. Pre nich je prvoradé zdravie, rodina alebo láska. No väčšina z nás ich berie ako samozrejmosť, no to nie je vôbec dobré. Každý z nás by si mal vážiť čo má, nesťažovať sa celý deň len preto že jeho sused má nové auto alebo si kamarát kúpil dom a ty žiješ stále v jednoizbovom byte.

peníze

No táto téma sa netýka len ľudí a zdravia alebo pocitu šťastia a slobody. Peniaze sú pohonným zdrojom všetkého čo je na tomto svete. Od malých obchodov až po celosvetové značky a firmy. Bez existencie peňazí by sa nikomu nič nevyplatilo vyrábať, predávať, prevádzkovať a ani starať sa o nejaké statky. Na svete by vznikla anarchia. Nikomu by sa nechcelo pracovať, lebo by nikto nemal žiadny rozumný dôvod prečo by mal niečo robiť len tak pre nič za nič. Vo veľa prípadoch sú peniaze používané za zlými účelmi, no povedzme si pravdu, bez peňazí by sa náš svet ďaleko nedostal a nevyvinul sa.

mince

Za peniaze sa však dajú robiť aj dobré veci, nie len tie zlé. Ako napríklad zbierky pre rôzne rodiny v nutnosti , nemocnice alebo pre zvieratá či kultúrne pamiatky. Ide tu o dobrovoľné prispievanie peňazí cudzími ľuďmi na danú nadáciu. Aj v takýchto prípadoch sa stane že by si na tom chcel niekto špinavo privyrobiť, no pokiaľ poznáme nadáciu ktorej peniaze prispievame, tak by malo byť všetko v poriadku a peniaze by sa mali dostať tam, kde ich niekto potrebuje. V prvom rade si potrebujeme byť naozaj istý , kam naše peniaze posielame. Mali by ste si o danej nadácii zistiť čo najviac od overených zdrojov. Aj to môže byť spôsob akým nám peniaze zaobstarajú pocit šťastia.