Ideme do Ameriky!

Cestovanie do Ameriky je snom mnohých ľudí z celého sveta. Táto krajina ponúka bohatú kultúru, úchvatné prírodné krásy a množstvo historických pamiatok. Ak plánujete cestu do Ameriky, je dobré sa pripraviť. Predovšetkým je dôležité zaobstarať platný cestovný pas a vízum. Amerika má prísne bezpečnostné opatrenia na vstup do krajiny.  Ak máte všetky potrebné dokumenty, môžete začať plánovať svoju cestu. Amerika je obrovská krajina a ponúka množstvo rôznych miest, ktoré si môžete prezrieť. Môžete sa rozhodnúť navštíviť  New York, Los Angeles, Chicago alebo Miami. Okrem veľkých miest Amerika ponúka aj nádhernú prírodu. Môžete navštíviť národné parky ako je Yellowstone, Grand Canyon alebo Yosemite. Tieto parky sú domovom mnohých druhov zvierat a ponúkajú nádherné výhľady na prírodné úkazy. Amerika nie je len betónová džungľa. Hlavne nezabudnite na zdravotné poistenie. Zdravotné náklady v Amerike môžu byť veľmi vysoké, takže je dôležité byť pripravený na prípadné zdravotné problémy. 

amerika

Pri cestovaní do Ameriky je potrebné mať:  

Platný cestovný pas: Cestovný pas by mal byť platný minimálne počas celého plánovaného pobytu v Amerike. Odporúča sa, aby platnosť cestovného pasu bola minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu. Vízum alebo ESTA: Väčšina krajín má dohodu o bezvízovom cestovaní s Amerikou, čo znamená, že občania týchto krajín nemusia mať vízum. Namiesto toho musia vyplniť elektronickú žiadosť o cestovanie s ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Pre niektoré krajiny však môže byť potrebné získať vízum. 

amerika

  • Letenková rezervácia: Pri vstupe do Ameriky môžu požadovať predloženie potvrdenia o letenke, či už je to letenka tam a späť alebo len jednosmerná letenka. Je dôležité mať tieto doklady k dispozícii. 
  • Doklady o účele cesty: Ak cestujete do Ameriky za pracovnými alebo študijnými účelmi, mali by ste mať príslušné doklady, ktoré potvrdzujú účel vášho pobytu. 
  • Finančné prostriedky: Môžu požiadať o dôkaz o finančnej stabilite, ako je napríklad bankový výpis alebo kreditná karta. 

Je dôležité si overiť aktuálne požiadavky na dokumenty v zastupiteľstve alebo konzulárnom úrade Spojených štátov v krajine, z ktorej cestujete!!