Ako hľadať cez Google konkrétnejšie odkazy

Pravdepodobne ste sa už aj vy stretli s určitými nejasnosťami, ktoré sú spojené s najznámejším internetovým vyhľadávačom Google. Tento vyhľadávač nám skutočne nájde informáciu hádam na každé slovo, aké do jeho hľadáčika napíšeme. Niekedy, alebo skôr veľakrát sa nám ale stane, že Google nájde k danému slovo či slovnému spojeniu úplne všetko, len nie konkrétnu infomáciu akú sme potrebovali. Táto informácia môže byť totiž vo všeobecne napísanom a bližšie nešpecifikovanom slovnom spojení až na posledných priečkach vyhľadania, kam sa možno ani nedopátrame a ak áno, stálo nás to veľa nervov a zbytočne veľa strateného času.

prohlížeč

• Ale predsa existuje skvelé riešenie, aby sme sa podobným situáciám nabudúce vyhli.
Nejedná sa pritom o vôbec komplikovanú záležitosť, ale presne naopak. Slovné spojenie či hľadaný výraz napíšeme konkrétnejšou formou a v tomto článku si ukážeme, ako jednoducho to funguje. Tak prosím, čítajme ďalej.

• Daný výraz môžeme označiť úvodzovkami a v tom prípade Google nájde iba výrazy presne zodpovedajúcemu slovu, aké sme napísali. Žiadne náznaky ani nič podobné, skrátka nájde iba odkazy na presne zadaný výraz. Je to ideálne hlavne pri hľadaní dlhšieho slovného spojenia.

• Ak hľadáte slovo, ktoré má však viac významov, napíšeme ho, oddelíme ho medzerníkom, pridáme pomlčku a za pomlčku napíšeme výraz, ktorý nemá byť vyhľadaný. Teda ak napríklad hľadáte film Spiderman no nechcete zobraziť výsledky pre videohru s tým istým menom, napíšete Spiderman -videogame. O videohre tak nenájdete ani zmienku.

goolge

• Môže nastať situácia, kedy potrebujete zobraziť iba určitú informáciu z konkrétnej webovej stránky. V takomto prípade napíšte hľadaný výraz, oddeľte ho medzerníkom a napíšte site: xxxxx / nepíšte x, ale konkrétnu webovú adresu (: /.

• A na záver taká malá rada v prípade, že hľadáte počasie. Nenapíšte iba počasie, ale pridajte aj konkrétnu obec alebo mesto, zobrazia sa vám tak výsledky presne pre zadané miesto.