Aj počas jesene môžete byť šťastní

Pri predstave jesene mnohých z Vás prepadnú pochmúrne myšlienky. Je to prirodzené – veď jeseň okrem neskorých letných dní prináša aj dážď, vietor, ochladenie a postupne sa skracujúce dni, čo našej nálade samozrejme nepridáva.

Ale každá situácia má aj pozitívne riešenie a my Vám ho ponúkame vo forme tipov a rád porazte jesennú depresiu segum.sk .

road-1072821_640

Pri pozornom čítaní sa postupne preladíte na veselšiu a optimictickejšiu nôtu pretože naše rady sú jednoduché ale o to viac účinné.

Začnite aktívnym pohybom a postupne sa presvedčíte, ako Vám endorfíny zaplavujú telo, odstraňujú z neho nánosy únavy, stresu a každodenných nedorozumení. Váš spánok bude stále viac a viac výdatnejší, telo a myseľ si dokonale oddýchnu a Vy sa budete cítiť zrelaxovaní a plní oddychu.

Pre Váš správny spánok je samozrejme veľmi dôležitý správny výber matraca – odborníci Vám radi pomôžu s jeho výberom a odporučia Vám podľa Vášho obvyklého životného štýlu, charakteru povolania ale aj napríklad podľa polohy v ktorej pravidelne spíte.

Správny výber jedálnička je dôležitý v každom ročnom období a o jesennej strave to platí o to viac. Prispôsobte si stravu sezónnej ponuke ovocia a zeleniny, konzumujte ju pravidelne, telo potrebuje v jesennom období primeranú výživu, aby sa dokonale zahrievalo a postupne pripravilo na prechod do zimy. Kapusta, tekvica, jablká, slivky, hrušky a mnoho iných dobrôt sú základom Vášho zdravia.

Aj bylinky a to najmä vo forme kúpeľa pomáhajú – odstraňujú únavu, posilňujú organizmus, vyrovnávajú termoreguláciu, vyživujú pokožku a blahodarne pôsobia na našu psychiku.

bath-1299512_640

Hovorí sa, že farby liečia – na jeseň a v zime to platí dvojnásobne. Vyberajte si farebné doplnky do Vášho šatníka, obklopujte sa farebnými drobnosťami, doplňte si interiér farebnými predmetmi a vnímajte farby okolo seba otvorenými očami a otvorenou mysľou. Vaša nálada sa ihneď vylepší a deň bude krajší.

Spánok je takisto základom – neskracujte si ho, najmä na jeseň je dôležitý pre Vašu regeneráciu, využite voľný čas aj na oddych, zvoľte si správnu posteľ, matrac, podporte svoju chrbticu, svaly, kĺby a umožníte im dokonalú regeneráciu.

Buďte zdraví, šťastní a vitálni aj na jeseň.