O nás

Vznik spoločnosti KULAU sa datuje do roku 2008 v Berlíne (Nemecko). Zakladateľka spoločnosti Josefine Staats dostala počas svojich študijných ciest v Ázii nápad priniesť do Európy to, čo bolo tam úplne bežné a všade dostupné - produkty z kokosových orechov a mladé kokosové orechy.

Začiatky, ako pri všetkom neboli najľahšie, ale vízia a chuť do podnikania v tomto odvetví boli silnejšie.

Zákazníci postupne začali veľmi pozitívne reagovať na výrobky KULAU, pretože zistili, že naše slogany sú pravdivé a sľubované účinky jednotlivých produktov sa začali dostavovať a hlavne ich v dobrom prekvapila chuť BIO Kokosovej vody a Panenského RAW Bio Kokosového oleja.

Zákaznícka základňa sa začala postupne rozširovať, KULAU sa dostával do médií (televízia, magazíny, internet, veľtrhy) a tak je tomu až doteraz.

Medzi posledné veľké úspechy našej spoločnosti patrí určite skvelé umiestnenie na Medzinárodnom Bio veľtrhu BIOFACH 2012 v Nuernberg-u v kategórii "Best New Product Award", kde sme získali 3.miesto spomedzi všetkých zúčastnených produktov.

Príjemné ocenenie získala aj naša Kokosová voda - Relax vo švédskom magazíne Amelia, kde bola ocenená v teste ako "Najlepšia kokosová voda na trhu".

V roku 2011 sa dostali informácie o KULAU aj na Slovensko a dvojica mladých ľudí - Marek a Andrea sa chopili šance a rozhodli sa ponúknuť domácemu trhu kúsok exotiky v podobe skvelých a 100% BIO kokosových produktov.

V roku 2012 sme spustili oficiálnu web stránku a následne aj internetový obchod KULAU E-shop a snažíme sa šíriť hodnoty a ideu spoločnosti KULAU aj v tomto kúte Európy.

KULAU predovšetkým netreba brať len ako biznis, ale hlavne ako životný štýl a určitú filozofiu a budeme radi, ak sa aj vy pripojíte k našej početnej "KULAU rodine".

Piliére našej spoločnosti tvoria hlavne:

 

1. Prvotriedna kvalita a atraktivita ponúkaných produktov.

2. Férové zaobchádzanie s pracovníkmi na našich platnážach.

3. Vysoký dôraz na výber tých najkvalitnejších kokosových orechov, plantáži a technológie ich spracovania.

4. Šírenie verejného povedomia o zdravších a chutnejších alternatívach prípravy jedál a nápojov a taktiež o pravých prírodných prípravkoch pre krásu tela a zdravie organizmu.

 

V súčasnosti sme rozšírili naše produktové portfólio o hodnotné a prakticky najzdravšie sladidlo na svete - Bio kokosový cukor z kokosových kvetov. Ako jediný na Slovensku sme spustili aj predaj mladých kokosových orechov, takže máte odteraz možnosť ochutnať to, čo bolo doteraz možné len v ďalekých exotických krajinách.

 

Produktový rad KULAU:

 

100% Bio Kokosová voda

 

- Pure Coconut 330ml

- Relax (s bazovým BIO extraktom) 330ml

 - Renew (s BIO šťavou z arónie čiernoplodej a granátového jablka) 330ml 

 

BIO Kokosová voda KULAU - Pure, Relax, Renew

 

Panenský RAW Bio Kokosový olej

 

- 450ml balenie

- 200ml balenie

 Panenský BIO Kokosový olej KULAU 

 

100% Bio Kokosový cukor

 

 - Pure (135g balenie alebo   1kg balenie)   

- Limetka / Levanduľa (135g balenie)

- Pomaranč (135g balenie)

- Zázvor (135g balenie)

 

 BIO Kokosový cukor KULAU - Zázvor, Limetka a levanduľa, Pomaranč, Pure 

 

 

 


Kontakt

KULAU Slovensko

Bosáková 7/38
851 04 Bratislava
Slovenská Republika


+421 908 841 438


Novinky zo sveta kokosov

04.04.2015 13:36

Vieš aký je rozdiel medzi kokosovým mliekom a kokosovou vodou?

Pred nedávnom vyšiel ďalší zo série rozhovorov s našim "vedúckom" - tento krát o kokosovej vode. Tropická pochúťka z mladých kokosov, ktorú si obľubuje čoraz viac slovákov, si v nasledujúcom článku na blogu fitshaker.sk rozoberieme trošku viac podrobnejšie:   Myslíš, že prírodný športový nápoj...

Celý článok

—————

18.09.2014 14:15

“Ako si vybrať kokosák”, alebo veľký článok o kokosových olejoch

Chcete sa naučiť rozonať rôzne druhy kokosových olejov? Chceli by ste vedieť, kde všade a ako sa dá kokosový olej využiť? Odpovieme aj na to, prečo podľa nás kokosový olej šetrí peniaze, čas a hlavne prírodu. Prečítajte si "menší" rozhovor o kokosovom oleji, ktorý je uverejnený na stránke...

Celý článok

—————

30.10.2013 16:07

Aký je rozdiel medzi kokosovou vodou a kokosovým mliekom?

Väčšina z vás už možno vie aký je rozdiel medzi týmito dvoma skvelými pochúťkami, no ak sa predsa ešte nejaká tá otázočka vyskytne, tak tu vám priblížim ich hlavné rozdiely. Kokosová voda je číra tekutina, ktorá sa prirodzene nachádza v kokosovom orechu a spolu s kokosovou dužinou (eng: coconut...

Celý článok

—————

18.03.2012 23:25

Mladé kokosové orechy - druhy a objem kokosovej vody

Tak a poďme si predstaviť druhy (typy) mladých kokosových orechov a množstvo objemu kokosovej vody v nich. Dá sa povedať, že druh mladých kokosových orechov je len jeden, ale líšia sa vo veľkosti, farbe alebo chuti. Veľa záleží od miesta ich pestovania, či sa pestujú vo vnútrozemí alebo na pobreží....

Celý článok

—————