18.03.2012 23:25

Mladé kokosové orechy - druhy a objem kokosovej vody

Tak a poďme si predstaviť druhy (typy) mladých kokosových orechov a množstvo objemu kokosovej vody v nich. Dá sa povedať, že druh mladých kokosových orechov je len jeden, ale líšia sa vo veľkosti, farbe alebo chuti. Veľa záleží od miesta ich pestovania, či sa pestujú vo vnútrozemí alebo na pobreží. Podľa farby rozlišujeme dva základné typy:

Mladý zelený kokosový orech (výskyt - Južná Amerika, Thajsko, India)

 

 

 

Oranžový mladý kokosový orech - tzv. King Coconut / Kráľovský kokosový orech (výskyt - Srí Lanka)

 

 

 

Niektoré odrody sú lepšie ako ostatné, ale spoločným menovateľom pre všetky sú ich zdravotné benefity (podľa miesta výskytu sa v nich líšia minimálne). Obyvatelia Srí Lanky tvrdia, že ich "Kráľovské kokosové orechy" majú sladšiu chuť, no aj veľa odrôd zelených kokosových orechov je sladkých. Taktiež záleží aj na veku v čase odtrhnutia mladého kokosu. My tvrdíme, že každá kokosová voda z akéhokoľvek mladého kokosového orecha je lahodná a skvelá. Keď si predstavíme tú skvelú chuť so všetkými zdravotnými benefitmi a chuťou, tak nám vychádza len jedno - "Pite kokosovú vodu" :)

Mladý kokosový orech môže obsahovať až do 900ml kokosovej vody, no štandard je okolo 400-700ml. Okrem nej obsahuje aj lahôdku, ktorá je nám známa z hnedých kokosových orechov a to je biele vnútro (kokosová dužina), ktoré konzumujeme. Rozdiel medzi hnedým prerasteným kokosovým orechom a mladým je v tom, že v mladom kokosovom orechu je táto kokosová dužina veľmi šťavnatá a vláčna, podobná napr. želatíne. Má skvelú chuť a štandardne sa konzumuje po vypití kokosovej vody zoškrabaním zo škrupiny.

 

Autor: Marek, KULAU

—————

Späť


Kontakt

KULAU Slovensko

Bosáková 7/38
851 04 Bratislava
Slovenská Republika


+421 908 841 438