30.10.2013 16:07

Aký je rozdiel medzi kokosovou vodou a kokosovým mliekom?

Väčšina z vás už možno vie aký je rozdiel medzi týmito dvoma skvelými pochúťkami, no ak sa predsa ešte nejaká tá otázočka vyskytne, tak tu vám priblížim ich hlavné rozdiely.

Kokosová voda je číra tekutina, ktorá sa prirodzene nachádza v kokosovom orechu a spolu s kokosovou dužinou (eng: coconut meat) vypĺňa vnútro škrupiny. Kokosová voda sa získava hlavne z mladého kokosového orecha (eng: young coconut), pretože v tomto štádiu dozretia má najlepšie výživové hodnoty. Neobsahuje prakticky žiadny tuk a vďaka vysokému obsahu draslíka je skvelá po akejkoľvek fyzickej námahe (vynikajúca pre športovcov). Má obdobné účinky ako iontové nápoje, no na rozdiel od nich je 100% prírodná. Okrem toho má aj viacero zdraviu prospešných vlastností, o ktorých si môžete viac prečítať napr. TU. Jedine na čo si treba dávať pozor - preveriť si, či si kupujete 100% prírodnú kokosovú vodu alebo kokosovú vodu z koncentrátu. Môžu sa líšiť aj v cene a taktiež v chuti. Takže odporúčame preferovať 100% prírodnú kokosovú vodu, ktorou je aj KULAU.

 

Kokosové mlieko je druhotný produkt, ktorý sa výraba z kokosovej dužiny hnedého (dozretého) kokosového orecha. Ma vyšší obsah tuku, no je nenahraditeľné v kuchyniach a baroch takmer celej Ázie a taktiež v Južnej Amerike. Rovnako si našlo svoje miesto v Európe, Amerike a iných častiach sveta. Predáva sa väčšinou v konzervách a je tekuté avšak vyskytujú sa aj trochu tuhšie skupenstvá (záleží od celkového spracovania a pridaných prísad).

No a keďže my v KULAU sme zástancovia 100% PURE produktov, tak vám predstavíme v najbližších dňoch veľmi jednoduchý postup ako si vyrobiť vlastné domáce kokosové mlieko a oproti bežnému postupu ho vylepšíme a ponúkneme aj recept ako ho správne využiť. 

Nezabudnite preto sledovať našu stránku a naučiť sa niečo zaujímavé a delikátnych kokosoch :)

 

Autor: Marek, KULAU

 

 

—————

Späť


Kontakt

KULAU Slovensko

Bosáková 7/38
851 04 Bratislava
Slovenská Republika


+421 908 841 438